Kıdem Tazminatı Nasıl Alınır Şartları Nelerdir?

Bu konumuzda anlayacağınız bir dil ile Kıdem Tazminatı Hakkını Nasıl elde edebileceğinize değindik. Konumuza başlangıç yapmadan önce profesyonel hukuk danışmanlığı hizmeti için iletişime geçebilirsiniz.  Konuyla ilgili olarak aklınıza takılan sorularınız için hızlı iletişim kanallarımızı kullanarak irtibatı sağlayabilirsiniz.

Hakkınızın Olduğunu Düşündüğünüz Kıdem Tazminatı Alma Şartları Nelerdir?

Sorunun cevabı için sitemizde daha önce açılan benzeri konulara göz alabilirsiniz. Yine de özet bir bilgi verecek verelim. Kıdem tazminatı hakkını kazanmanız için bazı Şartları sağlamanız gerekir ve bu kıstaslar yada şartları için kıdem tazminatına yönelik olarak iş kanununun ön gördüğü kurallara özet açıklama getirecek olursak.

Örneğin en az 1 yıl süre işyerinde çalışıyor olmanız şartını sağlamanız gerekir. Tabi buna paralel olarak ayrıca belirsiz süreli iş sözleşmesi ile çalışıyor olmak bu şartlardan bazılarıdır. Belirli süreli iş sözleşmesi var ise tazminata hak kazanılmaz fakat bu durumun da bir takım istisnaları bulunabilir.

İstisnalara dair detay bilgiler için Denge Hukuk Bürosundan gerekli bilgileri alabilirsiniz. Hukuk firması olarak sizlere bu alanda çok iyi bir şekilde bilgilendirme yapabiliriz.

Peki Kıdem Tazminatı Yararları Olumsuzlukları Nelerdir?

Aşağıdaki verilen tabloda kıdem tazminatının olumlu veya olumsuz sonuçlarına dair bilgiler verilmiştir. Tabloda verilen bilgiler zamanla değişebilmektedir. Güncel olarak bilgilerden haberdar olmanız ve daha sağlıklı bir bilgiye erişmeniz için, bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir.

Kıdem Tazminatı Hakkını Almak - istanbul Denge Hukuk

Alacak Haklarınızdan Kıdem Tazminatı Şartları Nelerdir?

Yukarıdaki tabloda özet şeklinde anlayacağız bir dille kıdem tazminatını yönelik bilgiler verilmiştir. Tabloda dikkat etmeniz gereken husus, kıdem tazminatının işçi ve işveren açısından ortaya çıkabilecek sonuçlardır.

İhbar Kıdem Tazminatı Hesaplanmasına yönelik akıllı hesaplama sayfamızı ziyaret ederek kendinizde hesaplama işlemlerinizi yapabilirsiniz.  Sitemizde daha önce açılan İşçi İhbar Kıdem Tazminat Hesaplaması için, aşağıdaki bağlantıya tıklayarak erişebilirsiniz.

Denge Hukuk Firması Olarak Firmamızın Faaliyet Alanlarından Kısaca Başlıklar Halinde Özetleyelim.

İstanbul Hukuk Danışmanlık ve Avukatlık Bürosu olarak bir çok hukuki alanda profesyonel hizmetlerimiz vardır. Bunlardan bazılarına değinecek olursak, aşağıdaki gibi faaliyet alanlarımıza bakabilirsiniz.

Hukuki Danışmanlık
İş Hukuku
İş Hukuku
Ticaret Hukuku
İcra Hukuku
Şirketler Hukuku
Aile ve Kişiler Hukuku
Miras Hukuku
Fikri Sınai Mülkiyet
Vergi ve İdare Hukuku
Tüketici Hukuku
Yabancılar- Vatandaşlık Hukuku
Ceza Hukuku

 

Alacak haklarınıza yönelik bu konumuzda Kıdem Tazminatı Nasıl Alınır Kıdem İhbar Tazminatı Hesaplama Yöntemlerine dair konumuzda gerekli bilgiler vermeye çalıştık. Sitemizdeki Kıdem Tazminatı hakkında daha detaylı bilgiler için, diğer makalelerimize göz atabilirsiniz.