Kıdem Tazminatı Hakkı Nedir?

Bu konumuzda sizlere kıdem tazminatı hakkı konusunda çok detaylı bilgiler vereceğiz. Kıdem tazminatı haklarınıza yönelik olarak edinebileceğiniz birçok makale veya döküman paylaşımlarını, daha önce web sitemizde yayınladık.

Kıdem Tazminatı Hakları Nelerdir - Denge Hukuk bürosu - Dengehb com

Kıdem Tazminatı Hakları Nelerdir – Denge Hukuk Bürosu

Web sitemizde kıdem tazminatı makalelerine yönelik her türlü bilgiye ulaşabilirsiniz. Kurumsal veya bireysel olarak profesyonel anlamda kıdem tazminatı haklarımızın neler olacağına bilgisini almak için sitemizin iletişim sayfasından yada sitemizde verilen telefon numaralarımızdan irtibatı sağlayabilirsiniz. Alanında uzman ve tecrübeli olmanın yanı sıra saygın hukukçu arkadaşlarımız sizlere bu konuda yardımcı olacaklardır.

Kıdem Tazminatı Hakkı Nasıl Kazanılır?

Kıdem tazminatı hakkı elde etmenin şartları vardır. Şartların sağlanması durumda kıdem tazminatı, ihbar tazminatı, işçi tazminatı ve çalıştığınız işteki durumunun yanı sıra farklı diğer tazminat haklarınız doğabilir. Kıdem Tazminatı etkileyen bir çok faktör vardır.

Kıdem Tazminatı Hakkı Nasıl Kazanılır - Kıdem Tazminatı Hesaplaması - Dengehb com

Kıdem Tazminatı Hakkı Nasıl Kazanılır – Kıdem Tazminatı Hesaplaması

Konuyla ilgili detay bilgi için kurumumuz ile iletişime geçebilirsiniz. Yine de alt konu başlığımıza açıklama yapacak olursak, bazı açıklamalarda bulunabiliriz.

En az 1 (bir) yıl çalışma şartı.

İşten ayrılmanız gerektiren geçerli haklı fesih hakkı (Sağlık problemleri, mobbing, aşırı çalışma saatleri, ücretinizin zamanında yatmaması vs.. gibi nedenler)

Bir çok neden açıklayabiliriz. Temel bilgiler ışığında Kıdem Tazminatı haklarınıza yönelik yukarıda saydığımız açıklamalar genişletilebilir.

Kıdem tazminatı hakkında bilinmesi gerekenler başlığına istinaden belirli bir sürelik çalışma sonunda kişinin hak ettiği miktarı alabilmesi için bazı şartlar aranır. Aranılan şartlar ise şu şekilde sıralanır.

  • Aynı iş yerinden en az 1 yıllık süreli çalışıyor olması
  • Ahlaki kurallara aykırı davranmayarak farklı sebeplerle işten ayrılıyor olması
  • Askerlik görevi nedeniyle alınması
  • Emeklilik hakkına erişilmiş olması
  • İşçinin vefat etmesi
  • Kadın işçinin evlenmesi

Yukarıdaki durumlar kıdem tazminatı alabilmenize yönelik öne çıkarılmış maddelerdir. İstanbul Denge Hukuk firması olarak çalışanların gerçek hakkını alabilmesi adına tüm çalışmaları incelemekte ve sorununuzu hızla çözebilme fırsatı sunmaktayız. Yaşadığınız sorun beraberinde hakkınızı alamıyor olabilirsiniz. Aynı şekilde eksik ödeme yapmak isteyen bir işverenle de karşı karşıya olabilirsiniz. Bu konuda yapacağınız şey Kıdem tazminat – Denge Hukuk Bürosu firmamızla iletişime geçmek ve gerçek çözüme ulaşmaktır.

Kıdem Tazminatı Hakkında Bilinmesi Gerekenler - Kıdem Tazminatı Ne Kadar - Dengehb com - Dengearb com

Kıdem Tazminatı Hakkında Bilinmesi Gerekenler – Kıdem Tazminatı Ne Kadar – Dengehb com

Kıdem Tazminatı Hakkı Kazanmak için Denge Hukuk

Kıdem tazminatı hakkı kazanma 4857 sayılı İş Kanunundaki 17. Maddeye göre belirlenmektedir. İşverenin iş sözleşmesini sonlandırması durumunda çalışan işçi kıdem tazminatı almaya hak kazanmaktadır. İşverenin bildirim süresi belirtmesi ya da peşin ödeme yapması gerekiyor olup işçinin kıdem tazminatını ödemekle yükümlü olduğu bilinir.

Bu tür durumlarda bazı çalışanlar haklarını alamayabiliyor. Hakkını alamayan kişiler için hukuk büromuzla iletişime geçmeniz yeterlidir. Hukuk büromuz profesyonel hizmet sağlayarak sorunun kısa süre içinde çözülmesini ve kıdem tazminatınızı alabilmenizi sağlamaktadır.

 Kıdem Tazminatı Nasıl Hesaplanır? Hesaplama Robotu

Aşağıda vermiş olduğumuz bağlantı ile kendinizde otomatik olarak Kıdem Tazminatı hesaplama işlemini yapabilirsiniz. Kurumumuzu arayarak detay bilgiler alabilirsiniz bizden. Profesyonel danışmanlık hizmetleri için sizleri bekliyoruz. Haklarınız bizlere emanet. Hakkınızı en iyi şekilde koruma bizim görevimiz.

Hukuk İstanbul iletişim Bilgileri

Kıdem Tazminatına dair her türlü profesyonel destek danışmanlık için aşağıdaki iletişim bilgilerimizi kullanarak irtibatı sağlayabilirsiniz.

Mail[email protected]  WhatsApp. WhatsApp Hızlı iletişim Telefon. 0212 415 50 53

Açık Adres. Abdurrahman Nafiz Gürman Mah. General Ali Rıza Gürcan Cad. No:31 Metropol Center İş Merkezi Kat:1 D : 5 Merter / İSTANBUL

İletişim Sayfası.

https://dengehb.com/iletisim/

Telefonlarımızdan veya whatsApp ile iletişimi kurabilirsiniz. İletişim sayfamız yada mail ile ayrıca iletişime geçebilirsiniz.

Denge Hukuk Bürosu – Türkiye’nin en büyük Hukuk Danışmanlık Firması