Kıdem Tazminatı Hakkı Denge Hukuk

Kıdem tazminatı hakkı nasıl alınır sorusu her zaman merak edilen konulardan biri olmakla birlikte EYT konusuyla birlikte son günlerde daha sık gündeme gelmektedir. Kimler bu haktan yararlanır, hangi koşullar gerçekleştiğinde almaya hak kazanılır, hak kaybı yaşanmaması için neler yapılmalıdır, hangi durumlarda hak kullanılamaz, gibi sayısız sorular ile toplumda merak edilmektedir.

Kıdem Tazminatı Hakkı Denge Hukuk - Dengehb com

Kıdem Tazminatı Hakkı Denge Hukuk

2023 Kıdem Tazminatı Tavanı Ne Kadar?

İşçinin farklı nedenlerden dolayı işten ayrılması söz konusu olduğunda işçi ve işveren arasında imzalanan protokol gereği kazanılmış hakları ifade eden kıdem tazminatı ayrıntılı incelenmediği takdirde sayısız hak kaybı yaşanabilmektedir. Yıllarca alın teri ile elde edilmiş kazancın düzgün bir düzlemde ele alınmadığı durumlarda meydana gelen olumsuz durumlar kişinin hayatını maddi ve manevi anlamda fazlasıyla etkilemektedir. Yıllara göre kazanılan miktarın değiştiği kıdem tazminatında, en az bir yıl o işte çalışmış olma şartı aranmaktadır. Denge Hukuk Bürosu olarak her daim haklının yanında olma desturumuzla, kaybedilmiş hakların olmadığı bir iş hayatı oluşturabilmek için emek verenle omuz omuza mücadele etmekteyiz.

2023 Kıdem Tazminatı Tavanı Ne Kadar - Dengehb com

2023 Kıdem Tazminatı Tavanı Ne Kadar

Denge Hukuk ile Kıdem Tazminatı Hesapla

Hesaplama işlemi için birçok parametre gereklidir; işçinin işe başladığı tarih, aldığı ilk ve son maaş tutarı, kullanılmış yan haklar, çalıştığı süre boyunca kullandığı izin günü sayısı gibi çok fazla verinin değerlendirilmesi sonucu bir tutar elde edilir. Gerekli vergi yükümlülüklerinin de elde edilen tutardan çıkarılması sonucunda bireyin alacağı net tutar belirlenmiş olur. Denge Hukuk Bürosu’nun web sayfasında bulunan kıdem tazminatı hesaplama formu ile alanında en iyilerinden oluşan avukat ekibimiz sizlere kapsamlı bir hizmet sunacaklardır.

Denge Hukuk ile Kıdem Tazminatı Hesapla - Dengehb com

Denge Hukuk ile Kıdem Tazminatı Hesapla

Kıdem Tazminatı Şartları

Farklı meslek grupları, emekli olan bireyler, kişilerin çalıştıkları yerlerle yaptığı sözleşmeler gibi çeşitli faktörlerin barındırdığı koşullar değişkenlik göstermektedir. İş kanununda bulunan 25. Maddenin 2 numaralı bendinde bulunan haller dışında, işverenin işçiyi herhangi bir sebeple işten çıkarması durumunda kıdem tazminatı almaya işçi hak kazanmış olmaktadır.

Tek parametreden daha fazlasını bilerek konuya hakim olmak gerekmektedir. Denge Hukuk bürosu meydana gelebilecek hak kaybını önlemek için her zaman değerli müvekkillerine destek vermektedir. İşverenin de işçinin de yasal haklarını korumakla mükellef olduğumuzun bilinciyle her iki taraf için de hak kaybı yaşanmaması için çalışmaktayız.

Kıdem Tazminatı Şartları - Dengehb com

Kıdem Tazminatı Şartları

Kıdem Tazminatı Ne Zaman Alınır?

İş kanunu hükümlerince işçinin iş sözleşmesinin sona erdiği tarihte kıdem tazminatını peşin olarak alması gerekmektedir fakat tarafların anlaşması halinde meblağ taksitler halinde de ödenebilmektedir. İşçinin vefat etmesi durumunda hak, varislerine devredilmiş olur.

Kadın işçiler için geçerli olan evlilik halinde işten çıkma durumda da işçi tazminatını alma hakkına sahiptir. Sayısız koşul ve durumun bir araya gelmesiyle hesaplanan kıdem tutarı doğru ve yeterli bilgiler ışığında hareket edilmediği taktirde suiistimale açık bir konudur, kişilik haklarının korunması ve her türlü kaybı önlemek için Denge Hukuk Bürosu uzman ekibiyle sizlerin yanında yer almaktadır.

Kıdem Tazminatı Ne Zaman Alınır - Dengehb com

Kıdem Tazminatı Ne Zaman Alınır

Kıdem Tazminatı Nasıl Hesaplanır?

Esas alınması gereken ücretin işçinin aldığı son maaş olduğu göz önünde bulundurulmakla birlikte hesaplama işlemi yapılırken çok fazla koşul değerlendirmeye tabi tutulmaktadır. İşçinin aldığı brüt ücret sigorta ve vergi kesimleri dahil edilmeksizin yapılmalıdır. Aylık çalıştığı gün sayısı da ölçüme dahil edilir. Denge Hukuk Bürosu’ nun resmi web sayfasında bulunan kıdem tazminatı formunu gerçek verilerle doldurup tarafımıza ilettiğiniz taktirde gerekli bilgiler tarafınıza sağlanacaktır. Eksik ve ya hatalı bilgiler alacağınız tazminat tutarının yanlış hesaplanmasına sebep olacağından, iş sözleşmeniz dahilindeki tüm bilgileri eksiksiz doldurmanız gerekmektedir. Ayrıca büromuza gelerek deneyimli avukatlarımızla yüz yüze konuşarak ta bilgi almanız mümkün bulunmaktadır.

Kıdem Tazminatı Nasıl Hesaplanır - Dengehb com

Kıdem Tazminatı Nasıl Hesaplanır

Kıdem Tazminatı Hakkı Nasıl Alınır Denge Hukuk Bürosu İletişim

Adres: Abdurrahman Nafiz Gürman Mah. General Ali Rıza Gürcan Cad. No:31
Metropol Center İş Merkezi Kat:1 D:5 Merter / İSTANBUL
Tel: 0212 415 50 53
Mail: [email protected]