Kıdem İhbar Tazminatı Hesaplama Denge Hukuk Bürosu

Bu konumuz da sizlere Kıdem İhbar Tazminatı Hesaplama bilgisine yönelik önemli bilgiler vermeye çalıştık.

Hukuk Danışmanlık Hizmetleri - Denge Hukuk Bürosu - dengehb.com - Avukatlık Hizmetleri - Kıdem İhbar Tazminat Hizmetleri - İşsizlik Maaşı

İstanbul Hukuk Danışmanlık – Kıdem ihbar Tazminatı Hesaplaması
Kıdem – İhbar Tazminatının önemine değinerek sizlere elimizden geldiğince detay bilgiler verilmeye çalıştık. Öncelikle ilmeniz gereken bir önemli noktaya değinelim. Profesyonel destek amaçlı olarak aşağıda alanında Uzman Avukatımızın sitesinden iletişime geçerek her türlü sorununuzu dile getirebileceğinizi şimdiden belirtelim.
Kıdem ve ihbar tazminatı hesaplarınızı yapabileceğinizi söyleyebiliriz bununla birlikte hesaplama sonuçlarının detaylı dökümlerini yazdırabileceğinizi unutmayın. Kısacası Tazminat Hesabı sayfamızda yan hakları, ikramiye ve prim gibi ödemeleri, ücret dışındaki kazançları kapsayan ek ödemeleri gibi her türlü bilgiye ayrıca ulaşabilirsiniz sitemizde.

Kıdem İhbar Tazminatı Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Aşağıda belirttiğimiz link adresine tıklayarak hesaplama işlemini kendiniz yapın.
Kıdem Tazminatı ve Diğer Tüm İşçilik Hesaplamaları

dengehb.com/kidem-tazminati-hesapla/

Özet olarak kıdem tazminatı nedir sorusuna cevap verelim:

Özet olarak bir kaç cümle ile ifade edecek olursak;
Belirli bir süre çalıştıktan sonra işine son verilen ya da emeklilik dolayısıyla işinden ayrılmak durumunda bulunan işçiye, çalıştığı süreye göre, işyerince topluca ödenen para şeklinde ifade edebilir.

Denge Hukuk iletişim Bilgileri

Kıdem Tazminatına dair her türlü profesyonel destek danışmanlık için aşağıdaki iletişim bilgilerimizi kullanarak irtibatı sağlayabilirsiniz.

Mail[email protected]  WhatsApp. WhatsApp Hızlı iletişim Telefon. 0212 415 50 53

Açık Adres. Abdurrahman Nafiz Gürman Mah. General Ali Rıza Gürcan Cad. No:31 Metropol Center İş Merkezi Kat:1 D : 5 Merter / İSTANBUL

İletişim Sayfası.

https://dengehb.com/iletisim/

Telefonlarımızdan veya whatsApp ile iletişimi kurabilirsiniz. İletişim sayfamız yada mail ile ayrıca iletişime geçebilirsiniz.

Denge Hukuk Bürosu –  Hukuk Danışmanlık Firması. Alanında uzman ve saygın hukukçular ile sizlere hizmet vermektedir.

Önemli: Kıdem Tazminatı Hakkını Nasıl Kazanırsınız – Kazanılır?

Kıdem Tazminat şartlarına yönelik aşağıda özet bilgiye bakınız.
Kıdem tazminatına hak kazanmak için bazı şartlar öngörülmüştür ve en az 1 yıl süre işyerinde çalışıyor olmanız şart. Belirsiz süreli iş sözleşmesi ile çalışıyor olmak bu şartlardan sadece bir kaçı diyebiliriz. Belirli süreli iş sözleşmesi var ise tazminata hak kazanılmaz ancak bu durumun da bir takım istisnaları vardır.

Hangi Durumlarda ve Hangi Hallerde Kıdem Tazminat Alınır?

Kıdem Tazminatı alabilmeniz için ortaya çıkması gereken durumlar aşağıda belirtilmiştir.
Kanun maddesine göre: İşveren, işçinin iş sözleşmesini süreli fesih yoluyla olabilir başka bir deyişle işçinin ahlak ve iyi niyet kurallarına aykırı davranışları dışında haklı nedenle derhal feshetmesi durumunda işçi kıdem tazminatına yine hak kazanacaktır.

Peki Kıdem ve ihbar ne demek?

Kıdem Tazminatı Nedir? İhbar Tazminatı Nedir Sorularına özet cevaplar verdik.

Kıdem tazminatı: Bir işyerinde çalışan işçinin işten ayrılırken, çalıştığı süre boyunca o işyerine harcadığı emeğin karşılığını almasını sağlayan kanunen tanınmış bir tazminattır fakat işçi kanunda belirtilen süreler uyarınca önceden haber vermeden işten ayrılırsa işverene ihbar tazminatı ödemek durumundadır.

İhbar Kıdem tazminatı için nereye başvurmam lazım?

Çalışan Kıdem Tazminatı İçin Nereye Başvuracak? Kıdem tazminatlarında uyuşmazlıklarında çalışan yazılı olarak işyerinin bulunduğu yerdeki adliyeye başvuruyu yapabilirsiniz. Başvuru adliyelerdeki arabuluculuk bürosuna da olabilir. Fakat bunun dışında büro yoksa bu işi yapmakla yükümlü bulunan sulh hukuk mahkemesi başvurmanız gerekir.