Kıdem Tazminatı Hesaplama

Bir iş yerinde en az bir yıl çalıştıktan sonra Denge HB ile kıdem tazminatı hesaplama formülü ile tazminatınızı hesaplayabilirsiniz. Web sitesinin ana sayfasında yer alan (https://www.dengehb.com/kidem-tazminati-hesapla/) linkinden sayfaya giriş yapabilirsiniz.

Kıdem tazminatı ve diğer tüm işçilik hesaplamaları formundaki bütün bilgileri eksiksiz doldurmanız gerekmektedir. Aksi halde hak ettiğiniz tazminatı alamayabilirsiniz.

Kıdem Tazminatı Hesaplama - Dengehb com

Kıdem Tazminatı Hesaplama – Denge HB

İşçi İstifa Ederse Kıdem Tazminatı Alır Mı?

Birçok kişinin kafasını karıştıran bu soruya cevap vermek almak istiyorsanız makalenin tamamını okuduktan sonra Denge HB uzmanlarıyla görüşmenizi tavsiye ederiz. Zira onlarca kişi haklarını bilmediği için mağdur olabiliyor.
Burada iki durum söz konusudur:

İşçi İstifa Ederse Kıdem Tazminatı Alır Mı - Dengehb com

İşçi İstifa Ederse Kıdem Tazminatı Alır Mı?

1. İşçi haklı nedenlerle istifa ederse kıdem tazminatını alabiliyor. Ayrıca fesih sözleşmesine bağlı olmayan fazladan çalıştığı emeklerinin karşılığını da alır. Fazla mesai yapmışsa veya yıllık izin kullanmışsa bunlar da dahil edilerek tazminat hesaplanır.
2. İşçi kendi isteğiyle istifa ederse herhangi bir kıdem tazminatı alma hakkı kalmaz. Çalışma süresi 1 yıl veya daha fazla olsa bile bu durum değişmez.

Asgari Ücret Denge HB ile Kıdem Tazminatı Hesaplama

Asgari bir yıl çalışanın bir işçinin asgari ücret kıdem tazminatı şu şekilde hesaplanır: 2022 yılı için kıdem tazminatı tavanı toplamda 15.371,40 TL olarak belirlendi. 2023 yılı için bir asgari ücretlinin alacağı bir yıllık kıdem tazminatı tutarı ise 6 bin 471 liraya yükseldi. Bu tutar bir yıllık asgari ücretin brüt tutarına denk gelmektedir.

Tel: 0212 415 50 53

5 yıllık çalışan bir işçinin asgari ücret kıdem tazminatı tutarı 40-50 bin arasında bit tutara tabi gelmektedir.

Asgari Ücret Kıdem Tazminatı Hesaplama - Dengehb com

Asgari Ücret Kıdem Tazminatı Hesaplama – Denge HB

1 Yıllık Kıdem Tazminatı Hesaplama

Kıdem tazminatı hesaplama formülünü kullanarak bir yıllık kıdem tazminatınızı hesaplamanız artık çok kolay. Ya da direkt olarak hukuk bürosunu arayarak konunun uzmanlarıyla birlikte de hesaplama yapabilirsiniz.

Adres: Abdurrahman Nafiz Gürman Mah. General Ali Rıza Gürcan Cad. No:31
Metropol Center İş Merkezi Kat:1 D:5 Merter / İSTANBUL

Teknik destek almadan kıdem tazminatı hesaplama formülünü verimli kullanamayabilirsiniz. hesaplamaların tam olarak sonuç vermesi için bilgilerin eksiksiz olarak girilmesi gerekiyor.

1 Yıllık Kıdem Tazminatı Hesaplama - Dengehb com

1 Yıllık Kıdem Tazminatı Hesaplama

Denge Hukuk bürosu iletişim numaralarından arayarak detaylı bilgi alabilir ya da aşağıda yazılı açık adreste yüz yüze görüşmeler yapabilirsiniz.

Denge HB ile Tazminatı Hesaplama İletişim

Hakkedişlerinizin tam olarak hesaplanmasını istiyorsanız ve kıdem tazminatı hesaplama ile ilgili teknik destek almak istiyorsanız Denge hukuk bürosu avukatlarıyla iletişime geçiniz. Ya da yukarıda açık adreste büroyu ziyaret ederek yüz yüze görüşme sağlayabilirsiniz.