İşçi İhbar Kıdem Tazminatı Hesaplaması?

İşçi ihbar kıdem tazminatı hesaplaması yapılırken öncelikle işe başlama tarihi, işten ayrılma tarihi, aylık brüt ek ücret, yıllık brüt ikramiye ve aynı zamanda kümülatif vergi matrahı bilinmelidir ve ona göre hesaplama işlemi gerçekleştirilmelidir.

Kıdem Tazminatı İçin Formu Doldurun


İşveren işçiye kıdem tazminatına vermek ile yükümlüdür. Tabii ki bunun belirli şartları vardır. Eğer işçi kıdem tazminatını almaya hak kazanıyor ise başvuru işlemini gerçekleştirerek bu tazminatı kısa süre içerisinde alırsınız.

İşten Atılan İşçinin İhbar Kıdem Tazminatı - Dengehb com

İşten Atılan İşçinin İhbar Kıdem Tazminatı

İşten Atılan İşçinin İhbar Kıdem Tazminatı

Tazminat almak isteyen kişiler için belirli şartlar vardır. Öncelikle işten atılan işçinin ihbar kıdem tazminatı hakkı her zaman için vardır. Eğer bir kişinin yüz kızartıcı bir suçu yoksa ve işveren tarafından işten atıldı ise o kişiye kıdem tazminatı hakkı doğar. Bunun için ise işçinin o iş yerinde bir sene çalışmış olması gerekmektedir. 1 sene çalıştıktan sonra eğer işçi tarafından işten atılıyor ise kıdem tazminatı için başvuruda bulunabilir. Eğer işveren bunu kabul etmiyor ise yasal yollara  başvuru yaptıktan sonra kıdem tazminatını alma hakkını elde eder.

10 Yıllık İşçi Kıdem İhbar Tazminatı Hesaplama

Kıdem tazminatından birçok kişi yararlanabilmektedir. Kişi kendi isteği dışında işten ayrıldıysa ve aynı zamanda askerlik gibi sebeplerden dolayı işten ayrıldıysa kıdem tazminatı almaya hak kazanmaktadır.

10 Yıllık İşçi Kıdem İhbar Tazminatı Hesaplama - Dengehb com

10 Yıllık İşçi Kıdem İhbar Tazminatı Hesaplama

10 yıllık işçi kıdem ihbar tazminatı hesaplama nasıl yapılır? Kişinin ilk işe giriş tarihi, işten çıkış tarihi, brüt ücret, çalışma süresi, kıdeme esas brüt ücret, brüt kıdem tazminatı, damga vergisi ve net kıdem tazminatı bilinmelidir ve hesaplama o şekilde yapılmalıdır. Kıdem tazminatı hesaplaması yapılması ise kişinin bir seneyi yani bir yılı doldurması gerekir. Yani çıkmış olduğu iş yerinde 1 sene çalışmış olması gerekmektedir. Siz de haksız yere işten çıkarıldı iseniz, ya da birkaç sebebe bağlı olarak işten çıkmanız gerekliyse firmamız sizin hep yanımızda. Firmamız gerekli olan araştırmaları yapar ve haklarınızı korur. Siz de bize ulaşım sağlayarak kıdem tazminatı konusunda detaylı bilgiye ulaşım sağlayabilirsiniz. Haklarınızın korunmasını isteyebilirsiniz. Denge Hukuk hayatınızda varsa haklarınız konusunda endişeye mahal yoktur demek isteriz. Daha açık bir ifadeyle söz konusu hukuk haklarınız ise her zaman sizinleyiz.

2022 Kıdem Tazminatı Nasıl Hesaplanır? Hesaplama Robotu

Aşağıda vermiş olduğumuz bağlantı ile kendinizde otomatik olarak Kıdem Tazminatı hesaplama işlemini yapabilirsiniz.

Kıdem Tazminatı Hukuk İstanbul iletişim Bilgileri

Kıdem Tazminatına dair her türlü profesyonel destek danışmanlık için aşağıdaki iletişim bilgilerimizi kullanarak irtibatı sağlayabilirsiniz.

Mail[email protected]  WhatsApp. WhatsApp Hızlı iletişim Telefon. 0212 415 50 53

Açık Adres. Abdurrahman Nafiz Gürman Mah. General Ali Rıza Gürcan Cad. No:31 Metropol Center İş Merkezi Kat:1 D : 5 Merter / İSTANBUL

İletişim Sayfası.

https://dengehb.com/iletisim/

Telefonlarımızdan yada whatsApp ile iletişimi kurabilirsiniz. İletişim sayfamız yada mail ile ayrıca iletişime geçebilirsiniz.