Denge Hukuk Bürosu ile Kıdem Tazminatı Detaylı Hesaplama

Kıdem tazminatı detaylı hesaplama konusunda Denge Hukuk Bürosu`nun uzman avukat kadrosuyla çalışmalısınız. Çünkü biz alanında uzman avukatlara sahip bir hukuk bürosuyuz. İstanbul ve Türkiye`nin alında uzman avukat kadrosunu istihdam eden bürosu olarak, sorunlarınıza çözüm bulur, hukuki danışmanlık verir ve süreç sonuçlanıncaya kadar sizinle iletişimde kalıyoruz.
Denge Hukuk Bürosu`nu rakiplerinden ayıran en önemli özelliği de müvekkillerine dava sonuçlanıncaya kadar hukuki desteği her an sağlayarak, olası aksaklıklara anında çözüm geliştirmektir. İşte biz bu yüzden sektörün lider firmaları arasında yer alıyoruz. Nerede olursanız olun bir telefon uzaklıkta olan büromuz, sizlere her şartta hukuki desteği sağlamak için bütün imkanlarını seferber eder.

Kıdem Tazminatı Hesaplama 2022

2022 yılında kıdem tazminatı hesaplama yönteminde bazı yenilikler yapıldı. Bu konuyu detaylı yazdığımız için web sitemizdeki konuları okuyabilirsiniz. Aşağıdaki linki tıklayarak formunu doldurabilirsiniz.

Kıdem Tazminatı Hesaplama 2022 - Kıdem Tazminatı Ne Kadar - Dengehb com

Kıdem Tazminatı Hesaplama 2022 – Denge Hukuk Bürosu

Denge Hukuk Bürosu sizin için Kıdem tazminatı detaylı hesaplama formülünü geliştirerek hazır bir form oluşturdu. Aklınıza takılan bir detay varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Özel Sektörde Kıdem Tazminatı Nasıl Hesaplanır?

Özel sektörde kıdem tazminatı hesaplanırken bir işçinin çalıştığı yıl ile aldığı maaşın brütü çarpılır. Çıkan sonuç işçinin alacağı toplam kıdem tazminatı hakkını verir.

Özel Sektörde Kıdem Tazminatı Nasıl Hesaplanır - Brüt Ücret - Denge Hukuk Bürosu - Dengehb com

Özel Sektörde Nasıl Hesaplanır – Brüt Ücret – Denge Hukuk Bürosu

Burada bir detayın altını çizelim. Brüt hesaplanırken işçinin firmadan alacağı gerekli ödemeler hariç tutularak yan ödemeler dahil edilerek kıdem tazminatı detaylı hesaplama yapılır. Diğer bir detay da şudur: kıdem tazminatı hesaplanan yılın dışında kalan günler ise günlük brüt ücret ile çarpılarak hesaplanır.

Kıdem Tazminatı Ödemesi Nasıl Yapılır?

Bir işçinin sürekli ve düzenli olarak çalıştığı firmada, çalışmasının karşılığı olan süre hesaplanarak ödenen kıdem tazminatı tutarıdır.

Kıdem Tazminatı Ödemesi Nasıl Yapılır - Gün ve Ay Süresi Ne Kadar - Dengehb com

Tazminat Ödemesi Nasıl Yapılır – Gün ve Ay Süresi Ne Kadar

İşçinin firmadan alacağı (yol, yemek vb.) hakların tamamı ilave edilerek bulunan brüt ücret üzerinden bir tutar hesaplanır. Burada şu soru akla gelebilir:

Kıdem tazminatı taksit halinde ödenir mi?

Bugüne kadar böyle bir uygulamayla karşılaşılmadı. Ancak karşılıklı anlaşma olursa taksitler halinde ödeme yapılabilir. Başka bir soru ise şu:

Kıdem tazminatı kaç gün içinde ödenir?

Bu soruya şöyle cevap verebiliriz: normalde belirli bir gün ve zaman belirlenmemiştir. Ortalama ödeme süresi 2-8 hafta arasında ödenmesi gerekiyor.

Kaç Ay Sonra Tazminat Alabilirim?

Burada bahse konu olan tazminat ihbar tazminatıdır. İşçilere kıdem tazminatının yanında ayrıca ihbar tazminatı da ödenmektedir. İhbar tazminatı almak için bir firmada 6 ay çalışmak yeterli bir süredir. 4857 s. İş Kanunu`nun 17 inci maddesindeki düzenlemeye göre her işçinin çalıştığı firmadan 6 ay sonra ihbar tazminatı alma hakkı bulunuyor.

Kaç Ay Sonra Tazminat Alabilirim - Kıdem Tazminatı -Dengehb com

Kaç Ay Sonra Tazminat Alabilirim – Denge Hukuk Bürosu

Ancak burada bir detaya dikkat etmek gerekiyor: iş sözleşmesinin belirsiz bir süre ile yapılmış olması gerekir. Süreli sözleşmelerde bu durum geçerli değildir. Eğer süreli sözleşme ise ve süresinden önce feshedilirse bile işçi ihbar tazminatını alamaz.

Kıdem Tazminatı Elden Verilir Mi?

İşçiye verilecek tazminatlar ücretten sayılmadığı için istihkak kapsamına alınmazlar. Dolayısıyla bankadan yatırılması zorunlu değildir. Kıdem tazminatı elden de verilebilir.

Kıdem Tazminatı Elden Verilir Mi - İşçi İşveren Anlaşması - Dengehb com

Tazminat Elden Verilir Mi – İşçi İşveren Anlaşması

Kıdem Tazminatı Detaylı Hesaplama İçin İletişim

Denge hukuk Bürosu ile iletişime geçerek kıdem tazminatınızı detaylı hesaplayabilirsiniz. Büromuzu ziyaret ederek konunun uzmanlarından yüz yüze bilgi alabilirsiniz. Ya da iletişim numaralarımdan bize ulaşarak danışmanlık alabilirsiniz.

Adres: Abdurrahman Nafiz Gürman Mah. General Ali Rıza Gürcan Cad. No:31
Metropol Center İş Merkezi Kat:1 D : 5 Merter / İSTANBUL

Tel: 0212 415 50 53

Mail: [email protected]