Kıdem Tazminatı Hakları Nelerdir?

Kıdem tazminatı hakları; işyerinde en az 1 yıldır çalışmakta olan ve işveren tarafından işine son verilen kişinin almaya hak kazandığı tazminattır.

Kadınlar evlilik, erkekler ise askerlik nedeniyle işten ayrılma durumunda da yine kıdem tazminatı olacaktır. Ayrıca çalışanın emekli olması hâlinde kıdem tazminatını almaya hakkı vardır.

İşçi Kıdem Tazminatı - Denge Hukuk Bürosu - dengehb com

İşçi Kıdem Tazminatı – Denge Hukuk Bürosu

Yaşa takıldığı için emekli olamayanlar da kıdem tazminatından yararlanma hakkı doğar. Fakat bunun için gereken süreyi doldurmuş, prim ödeme gün sayısını da tamamlamış olması şarttır.
Görüldüğü gibi kıdem tazminatı belli kriterleri karşılayan her işçinin temel hakkıdır. Bu hakkınızı –deyim yerindeyse- kuruşu kuruşuna almak istiyorsanız, bu konuda hiçbir mağduriyet yaşamadan hakkınıza kavuşmak için Denge Hukuk Bürosu’na güvenebilirsiniz.

Tazminat Nasıl Alınır?

Çalıştığınız işyerinin kıdem tazminatından haberi bile yoktur. Yahut belki de, tazminatı ödemekle yükümlü olduğunu bilmesine rağmen ödemeye yanaşmıyordur.

Bu durumda önünüzde iki seçenek vardır:
‘Ya göz göre göre hakkınızın yenmesine razı olacak ve tazminatınızdan vazgeçeceksiniz; ya da profesyonel bir avukatla anlaşarak hakkınızı savunacak ve bu mücadelenin kazananı siz olacaksınız…’

Tercihiniz ikinci alternatiften yana ise, Denge Hukuk Bürosu sizin için en doğru ve güvenilir adrestir.
Zira biz, faaliyete geçtiğimiz günden bu yana istisnasız bütün kıdem tazminatı davalarında başarı sağladık. Hiçbir müvekkilimizin hakkını çiğnetmedik ve hakkı çiğnenmiş olanlar için de tüm zararlarını telafi ettirdik.

Kıdem Tazminatı Hakları - Denge Hukuk Bürosu - dengehb com

Kıdem Tazminatı Hakları – Denge Hukuk Bürosu

Kıdem tazminatının bütün inceliklerine vakıf olan yetkin ve deneyimli kadromuzla size en iyi şekilde yardımcı olmaya hazırız.

Tazminat Hakkınızdan Asla Feragat Etmeyin!

Çalıştığınız yere uzun süre emek verdiniz. O işletmenin büyümesine ciddi katkılarda bulundunuz, gelişim sürecinde büyük bir rol üstlendiniz.
Ancak bir bir gün iş akdiniz sona erdirildi ve kendinizi hem parasız, hem çaresiz bir şekilde ne yapacağınızı düşünürken buldunuz.

Kıdem Tazminatı Hakları - Kıdem Tazminatı - Denge Hukuk Bürosu - dengehb com

Kıdem Tazminatı – Denge Hukuk Bürosu

Çözüm Basit: En Doğal Hakkınız Olan Kıdem Tazminatı Davası!

Uğruna çabaladığınız, fedakârlık gösterdiğiniz, yoğun uğraşlar ile pek çok yarar sağladığınız o işletme dimdik ayakta durmaya devam ediyor. Peki ya işletmenin bugünlere gelmesi için çaba gösteren siz, ne olacaksınız?
Yılların birikimini bir kalemde silip atacak, bütün emeklerinizi yok saymalarına izin mi vereceksiniz? Bunu yapmak istemiyorsanız kıdem tazminatınızı almalısınız.
Öte yandan, eğer bu tazminat iş akdi sonlandırıldıktan hemen sonra ödenmemiş ise, gecikme nedeniyle faiz alma hakkınız da olacaktır.
Türkiye’deki en iyi iş avukatlarını bünyesinde barındıran hukuk büromuz, tüm senaryolara hazırlıklıdır. Önceden hangi şirkette ve hangi pozisyonda çalıştığınız hiç fark etmez. Avukatlarımız her durumda ne yapılması gerektiğini çok iyi bilir. En ufak bir hataya, ihmâle ve karışıklığa mahal vermeden, işlemleri kusursuz bir süreç dâhilinde yürütür.

Kıdem Tazminatı Hakları Nelerdir - Denge Hukuk Bürosu - dengehb com

Kıdem Tazminatı Hakları Nelerdir – Denge Hukuk Bürosu

Size de kanunlarla belirlenmiş olan bütün yasal haklarınızdan eksiksiz bir şekilde yararlanmak kalır! Kıdem tazminatı ve gecikme faizi haklarınızdan en kolay ve hızlı şekilde faydalanmak için bizi tercih edebilirsiniz. Avukatlarımız her şeyi oldukça pratik bir biçimde hallettiğinden, bu süreç boyunca ne maddi ne manevi olarak yıpranmayacaksınız.
Denge Hukuk ile çalışmanın ayrıcalığını deneyimleyerek bütün haklarınıza en kısa zamanda kavuşabilirsiniz.

 

Tazminat Hesaplaması için aşağıda verdiğimiz bağlantı adresinden kendiniz yapabilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Kıdem Tazminatı Makalemiz veya diğer yazılarımız için aşağıdaki bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.