İşten Atılan İşçinin Tazminatı

İşten atılan işçinin tazminatı hesaplaması ne kadardır?

Bu konuda bilgi arıyorsanız doğru sayfadasınız. Kıdem tazminatı işten atılan bir kişinin haklıdır. Ancak her işten atılan kişi kıdem tazminatı almaz. Bu kişinin işten atılması ve aynı zamanda yüz kızartıcı bir suçunun bulunmaması gerekir. Böyle bir durumda kıdem tazminatı alınabilir. Kıdem tazminatı hesaplama işlemi;  kişinin çalışma sağladığı sene ve aynı zamanda brüt maaşı ile çarpılır.  Daha sonra bunun dâhilinde olmayan günler ise brüt ücret ile çarpıldıktan sonra damga vergi kesintisi ortadan kaldırılır.  Ortaya çıkan sonuca ise kıdem tazminatı denilir.

İşten Atılan İşçinin Kıdem Hakkı Nedir Ne kadardır - Dengehb com

İşten Atılan İşçinin Kıdem Hakkı Nedir Ne kadardır

 İşten Atılan İşçinin Kıdem Hakkı Nedir Ne kadardır?

Kıdem tazminatı birçok kişinin hakkıdır ve işyeri bu tazminatı işçiye yasal olarak vermelidir. Eğer işveren kıdem tazminatını vermeyi kabul etmez ise o zaman işçi bu hakkını elde edebilmek için yasal yollara başvurmalıdır. Yasal yollara başvurulduğunda işçi bu konumda her zaman haklıdır. Peki, işten atılan işçinin kıdem tazminatı hakkı nedir ne kadardır? Bu kişinin çalıştığı seneye ve aynı zamanda almış olduğu maaşa göre belirlenir. Yani kıdem tazminatını hesaplamak için alınan maaş, işe başlayan tarih, aylık brüt ücret mutlaka bilinmelidir.

işçiye ödenmesi gereken kıdem tazminat hakkı - Dengehb com

işçiye ödenmesi gereken kıdem tazminat hakkı

İşçiye Ödenmesi Gereken Kıdem Tazminat Hakkı

İşçi bazı sebeplerden dolayı işyerinden ayrılabilir. Ya da işveren işine son verebilir. Eğer iş veren işine son verdiyse ve bu konumda işverenin bir suçu yok ise işçi kıdem tazminatı hakkını elde eder. Ancak işçi yüz kızartıcı bir suça karıştıysa ve işveren tarafından bu tespit edildiyse işçi; kıdem tazminatı hakkını alamaz. Bunun yanı sıra işçi bazı sebeplerden işyerinden ayrılmak zorunda kalabilir. Bu sebepler askerlik, doğum, emeklilik gibi nedenlerdir. Bu nedenlerden dolayı işçi işten ayrıldıysa o zaman yine kıdem tazminatı hakkını elde eder. İşçiye ödenmesi gereken kıdem tazminatı hakkı mutlaka verilmelidir. Denge hukuk bürosu ise her zaman sizlere en iyi hizmet verir ve sizlerin yanındadır. Sizde haklarınızı korumak istiyorsanız hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz ve haklarınızın korunmasını sağlayabilirsiniz.

Kıdem Tazminat Hakları Hukuk Firması

2022 Kıdem Tazminatı Nasıl Hesaplanır? Hesaplama Robotu

Aşağıda vermiş olduğumuz bağlantı ile kendinizde otomatik olarak Kıdem Tazminatı hesaplama işlemini yapabilirsiniz.

Hukuk İstanbul iletişim Bilgileri

Kıdem Tazminatına dair her türlü profesyonel destek danışmanlık için aşağıdaki iletişim bilgilerimizi kullanarak irtibatı sağlayabilirsiniz.

Mail[email protected]  WhatsApp. WhatsApp Hızlı iletişim Telefon. 0212 415 50 53

Açık Adres. Abdurrahman Nafiz Gürman Mah. General Ali Rıza Gürcan Cad. No:31 Metropol Center İş Merkezi Kat:1 D : 5 Merter / İSTANBUL

İletişim Sayfası.