Kıdem ve İhbar Tazminatı Hesaplaması

Kıdem tazminatı ve diğer tüm işçilik hesaplamaları konusu ziyaretçiler tarafından bir milyonun üzerinde aranmış. Bu kadar yoğun aranmasının nedeni ise herhangi bir sebepten dolayı işten ayrılan işçilerin haklarını aramak ve alacaklarının eksizsiz ödenmesini sağlamaktır.

Kıdem Tazminatı - Diğer Tüm İşçilik Hesaplamaları - Dengehb com

Kıdem Tazminatı – Diğer Tüm İşçilik Hesaplamaları

Denge Hukuk Bürosu olarak, işçilerin tazminatlarını eksiksiz almalarını sağlamak için hesaplama formunu oluşturduk. İşçilerin mağdur edilmemesi ve haklarını zamanında ve tam almaları için her türlü desteği veren Denge Hukuk Bürosu firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

İşçilik Alacakları

İşçi alacakları, 4857 Sayılı İş Kanunu`nda düzenlenmiştir. İşçilerin çalışmalarının karşılığında alacağı ücreti, tazminatı ifade eder. Kıdem tazminatı ve ihbar tazminatı alacağınız varsa hiç vakit kaybetmeden bizimle irtibata geçiniz. İstanbul`un en iyi hukuk ekibine sahip olan firmamız, haklarınızı en iyi şekilde savunur ve işverenden tamamını alır. Haklı olmanız durumunda hukuki sürecin tamamında size uzman ekibimizle destek verir, haklarınız konusunda gerekli hukuki desteği sağlarız. Denge Hukuk Bürosu, kuruluş amacına uygun olarak bütün bireylerin haklarını korur, kanun yolunda destek veririz. İşçilik alacakları ile ilgili her türlü talebinizi bize iletebilirsiniz. Biz de büro olarak sizi en iyi şekilde savunur, mağdur olmamanız için alanında en iyi hukukçularımızla size destek veririz. Kıdem tazminatı ve diğer tüm işçilik hesaplamaları ile ilgili sayfamızdaki formu doldurabilirsiniz.

İşçilik Alacakları - İşçi Tazmianat Hesaplaması - Dengehb com

İşçilik Alacakları – İşçi Tazminat Hesaplaması

Ücret Alacağı İşçilik Hesaplamaları

Çalışanların, çalışma süreleri boyunca hak kazandığı ücret(maaş) ve bunun varsa eklerinin alacaklarının toplamını ifade eder. İşçilerin hak kazandıkları ücret alacakları nelerdir? sorusuna şu cevabı verebiliriz: tazminat alacağı, ihbar alacağı, fazla mesai ücreti vb. haklarının tamamıdır.

İşçilik alacakları Ücret alacağı, Kıdem Tazminatı, İhbar Tazminatı, Fazla Mesai, Yıllık izin alacağı, hafta sonu ve resmi tatil çalışma alacağı vs gibi birçok kalemden oluşmakta olduğundan hakkınız olan ve dava sonucu elde edeceğiniz tutarın doğru ve detaylı şekilde uzman bir hukukçu tarafından tümüyle hesaplanması gerekmektedir. Aynı şekilde işten ayrılma nedeniniz, işe iade davası açma hakkınız olup olmadığı, işe iade davası açtığınızda ayrıca alabileceğiniz 8 brüt ücrete kadar tazminat haklarınız, sendikal tazminat haklarınız vs olup olmadığını öğrenebilmeniz için hukuki destek gereklidir. Formda not kısmına da belirtmek istediğiniz hususları yazabilirsiniz.
Bu nedenle işçilik alacaklarınızın hesaplanması, haklarınız ve tutarları hakkında en doğru şekilde bilgilendirme yapılabilmesi için sitemizdeki formun eksiksiz ve doğru şekilde doldurulması önemlidir.

İşte denge hukuk bürosu da yukarda saydığımız haklarınızdan herhangi biri verilmediği taktirde, hukuk ordusuyla sizi savunur, bütün haklarınızı korur. İşveren tarafından uğradığınız hak kayıpları varsa çekinmeden bize gelebilirsiniz. Haklıysanız, korkmanıza çekinmenize gerek yoktur. Bütün alacaklarınızı mahkeme önünde alırız. Bize güvenin, gerisini bize bırakın.

Kıdem Tazminatı İşçilik Hesaplamaları

Bir iş yerinde çalışan çalışanların, en az bir yıl çalıştıktan sonra kıdemleri karşılığında almaya hak kazandıkları tazminattır. Kıdem tazminatına hak kazanmak için bazı şartları sağlamanız gerekmektedir.

İşçi statüsünde çalışmak
Aynı iş yerinde en az bir yıl çalışmış olmak,
İş sözleşmesinin haksız yere feshedilmesi,
İşçinin evlenmesi, ölümü vb. durumlar,
Zorunlu askerlik,
Kadınların evlenmek üzere işten ayrılması

Gibi durumlarda kıdem tazminatına hak kazanmış olursunuz. Burada en sık rastlanan mağduriyetlerden biri, iş akdinin iş veren tarafından haksız yere feshedilmesi ve işçinin tazminatının verilmemesi. Böyle bir durumla karşılaştığınız anda bir telefon uzaktadır Denge Hukuk Bürosu. Uzman avukatlarımız ile savunmanızı yapar, uğradığınız mağduriyetin giderilmesini sağlarız. Hak kayıplarınızı da faiziyle birlikte tahsil ederiz.

Hafta Sonu ve Resmi Tatil Çalışma Alacağı - Kıdem Taminatı Hesaplama - Dengehb com

Hafta Sonu ve Resmi Tatil Çalışma Alacağı – Kıdem Teminatı Hesaplama

İhbar Tazminatı

Belirsiz iş sözleşmesinin feshi durumunda karşı tarafa bildirimde bulunmayan tarafın kusurlu sayılarak tazminat ödediği durumu ifade eder. İş Kanunu m. 17/4 m. gereğince bildirimde bulunmayan taraf kusurlu sayılmaktadır. Bura da hem iş veren hem de işçi kusurlu olabilmektedir. İş veren bir işçiyi işten çıkaracaksa bunu önceden bildirmek zorundadır. İşçinin iş bulabilmesi için de günlük 2 saat izin vermelidir. Vermediği takdirde de normal çalıştığı süreye ek olarak yüzde yüz zamlı ücret ödemek zorundadır.

İhbar Tazminatı - İstanbul İhbar Kıdem Tazminatı -Dengehb com

İhbar Tazminatı – İstanbul İhbar Kıdem Tazminatı

Fazla Mesai

İş Kanunu`na göre bir iş yerinde çalışan işçi haftalık en fazla 45 saat çalıştırılabilir. Çalıştığı süreden daha fazla çalıştırılan işçiye mesai verilmelidir. 45 saati geçen süre için kanunda mesai statüsü kavramı getirilmiştir. İşçi fazla çalıştırıldığı taktirde tek taraflı olarak iş akdini haklı olarak feshedebilir. Kıdem tazminatına da hak kazanmış olur. Haftanın bir günü mutlaka tatil yaptırılmak zorunludur. Günü değişebilir ancak bir günlük tatil hakkı olan işçi o gün zorla çalıştırılamaz. Denge Hukuk Bürosu olarak işçilerin fazladan çalıştırılmasının önüne geçmek için her türlü hukuki desteği veriyoruz. Fazla çalıştığı takdirde hakkını alamayan varsa en kısa sürede bizimle iletişime geçebilir.

Fazla Mesai - Denge HB - Dengehb com

Fazla Mesai – Denge HB

Yıllık İzin Alacağı

4857 sayılı İş Kanunu’nun 53. Maddesi ile düzenlenen yıllık izin alacağı kanun ile güvence altına alınmıştır. Deneme süresi dahil olmak üzere bir iş yerinde 1 yılını dolduran işçi ücretli izin hakkını kazanır. Hiçbir şartta yıllık ücretli izin hakkından vazgeçilemez. Yıllık ücretli izin süresi 14 gündür. Günlük 100 liradan 1.400 Tl işçiye yıllık ücretli izin bedeli olarak ödenir. Ancak işçi çalıştığı sürece yıllık izin ücretini talep edemez.

Yıllık İzin Alacağı - Ne Kadar - Ücret - Dengehb com

Yıllık İzin Alacağı – Ne Kadar – Ücret

Kıdem Tazminatı ve Diğer Tüm İşçilik Hesaplamaları İletişim

Denge Hukuk Bürosu ile, yukarda herhangi bir hak kaybınız olması durumunda iletişime geçmeniz yeterlidir. Her türlü hakkınızı alırız. Hiç şüpheniz olmasın. Kanunda yazılı ne kadar hakkınız varsa mahkeme önünde alırız.

Abdurrahman Nafiz Gürman Mah. General Ali Rıza Gürcan Cad. No:31
Metropol Center İş Merkezi Kat:1 D : 5 Merter / İSTANBUL
0212 415 50 53
[email protected]
Pazartesi – Cuma . 9.00 – 18.00